Rodzaje sof i ich funkcje

Urządzanie pomieszczenia jakim jest salon, może być ciekawym doświadczeniem. W zależności od wielkości tego pomieszczenia, można poszaleć z aranżacją lub trzeba się skupić na najważniejszych elementach wystroju. Punktem centralnym każdego salonu, jest oczywiście sofa. To mebel bardzo funkcjonalny i praktyczny, stanowi również ozdobę tego pomieszczenia i narzuca styl całemu wnętrzu. Dlatego bardzo ważny jest wybór odpowiedniej sofy do salonu.

Rodzaje sof i ich funkcje

Sofy salonowe można podzielić na kilka różnych rodzajów, różnią się one między sobą wielkością, kształtem, materiałem z jakiego są wykonane a także charakterystycznym stylem. To na jaką sofę można się zdecydować, zależy w głównej mierze od przestrzeni w salonie i miejsca jakiego można poświęcić na postawienie sofy. Najpopularniejsze rodzaje sof to:

– sofy dwuosobowe
– sofy wieloosobowe
– sofy rozkładane
– sofy z funkcją leżanki
– sofy rogowe
– sofy w kształcie litery U

Szeroka oferta sof dostępna jest np. tu: https://www.meble.pl/meble/sofy/

Sofy dwuosobowe jak sama nazwa wskazuje, są dosyć małe i kompaktowe. Posiadają dwa miejsca do siedzenia i są idealne do przyjmowania gości. Sofy wieloosobowe są przeznaczone dla trzech i więcej osób. Są to dosyć duże i przestronne sofy, na które potrzebna jest duża przestrzeń. Taka sofa jest bardzo wygodna i praktyczna, bo może pomieścić wielu gości i domowników jednocześnie. Sofy rozkładane są bardzo praktyczne i funkcjonalne. Za dnia mogą służyć jako miejsce do wypoczynku dla domowników i miejsce, gdzie można wygodnie usadzić gości. Zaś w nocy sofa taka może służyć do spania, bo po rozłożeniu stwarza dużą przestrzeń dla przyjęcia wygodnej pozycji. Bardzo często sofy, które się rozkładają, posiadają także funkcjonalne skrzynie, w których można pochować różne rzeczy, na przykład pościel lub koce. Sofy z funkcją leżanki, są bardzo nowoczesne. Poza częścią do siedzenia, mają także specjalną część do przyjmowania pozycji leżącej. Sofy rogowe są w kształcie litery L i są dosyć przestronne, ale jeszcze większe są sofy w kształcie litery U. Te mogą pomieścić największą ilość osób.

 

Możesz również polubić…